Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë! Hashim Thaçi në gjendje të rëndë psikologjike, mund të bëjë vetëvrasje apo të përfundojë në psikiatri, I dashuri turk ia puth dorën, Genta “shkrihet” e tëra për të, Milazim Krasniqi: VV-ja parapaguan njerëz për të sharë në rrjete sociale, “Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit, Baton Haxhiu tregon se si Kadri Veseli “kërceu” nga aeroplani për të ardhur dhe për të luftuar në Kosovë, Lajmi i fundit: Masat e reja në Kosovë, mbyllet vendi prej të premtes deri të hënën. Shqip English Srpski . 8 were here. Këtë ditë pritet të votohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, flet ministrja Bajrami, Albin Kurti i befason të gjithë me këtë deklaratë për Anton Qunin: Ja çfarë thotë për ish-komandantin e Koshares. Trusti i Kursimeve Pensionale. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “E falënderoj Trustin dhe BQK-në për kryerjen e të gjitha procedurave në mënyrë që qytetarët shumë shpejtë të fillojnë procedurën e aplikimit për tërheqjen e këtyre fondeve. Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. Regjistrimi në eTrusti. Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Watch Queue Queue © 2006-2021 Portali Telegrafi. Kyçu këtu. 16 Artikuj. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. © 2020 Kosova24 - Të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media. “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Kështu duhet të aplikoni për t’i tërhequr kursimet nga Trusti! Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. Watch Queue Queue. Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. pranoni Kushtet e përdorimit. Rr. FKPK është krijuar sipas modelit të kontributeve pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale. : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Materialet dhe informacionet në këtë Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Nuk mund të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës”, njofton Trusti. Klikoni në butonin "Dërgo". Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Kyçu këtu. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com “Deri në javën e parë të janarit […] Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. "Telegrafit". Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Kam harruar fjalëkalimin. Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. Trusti Trusti. Linku i lajmit u kopjua. 08.12.2020 • 11:52. Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të kursimeve pensionale. Suzi Çelebi nr.72, Prizren , 20000 Mob. Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. Sipas videos së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org. Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. +383 48 222 355. Për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. www.trusti.org. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të jetë i vogël pasi tashmë për ata që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit kanë filluar procedurat e ekzekutimit të pagesave, ndërsa në përgjithësi vlera e çmimit të njësive në tregjet financiare ka rënë për 0.12 për qind. Mjafton që të regjistroheni në sajtin e këtij institucioni, t’i jepni të dhënat e kërkuara dhe brenda 24-orësh, do t’ju jepet qasja në llogarinë tuaj të kursimeve. LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Këto do të bëhen me kategori. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Ata që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t’ju kthejmë 50%. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. Ekonomi 1 muaj. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. Trusti Trusti Regjistrimi. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. Trusti publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin. Shërbimet për klientë: +383 (0) 38 600 025 Info gjenerale: info@trusti.org Ankesat: ankesa@trusti.org portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Trusti kërkon nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion. This video is unavailable. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Shqip English Srpski . Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". “Çështja teknike e pagesës […] Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ditën e premte nga ora 15:00 do të hapet ueb-faqja për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. Mirësevini në eTrusti. Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi. Ne duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb-faqen e veçantë të krijuar, pagesat nga Trusti do të bëhen 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. “Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të … Kam harruar fjalëkalimin. Linku i lajmit u kopjua. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. 038 224 093 - Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Linku i lajmit u kopjua. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. Keni harruar fjalëkalimin. Popullsia e Kosovës. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. © 2021 Trusti. Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Shqip English Srpski . Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. Rr.

trusti i kosoves regjistrimi 2021